Eredmények
2016

 
 
 
Eredmények - Hírek (2010)
   



2010. 10. 22-24. II. Bősz József Emlékverseny - Mindenes Vizsla Verseny (Főverseny)

A versenyen 11 vizsla indult, de sajnos egyikük sem végzett értékelhető munkát.

Helyezettek:
1. Zöldmáli Írisz dszmv. szuka: 325 pont, MINŐSÍTÉS NÉLKÜL
2. Alcsi Gergő rszmv kan: 324 pont, MINŐSÍTÉS NÉLKÜL
3. Nemesházi-Fantom Bil dszmv kan: 279 pont, MINŐSÍTÉS NÉLKÜL
4. Pósteleki-Fürkész Előd pointer kan: 242 pont, MINŐSÍTÉS NÉLKÜL

*****

2010. 10. 14-17. Vizsla Világbajnokság - Senec (SK)

A magyar csapat tagjai:
Kontinentális vizslák (Szakosztályunk tagjai mind a ketten): Miczek Zsófia - Zöldmáli Írisz és Serény, Szarka Ferenc - Csővárberki Újonc
Angol vizslák: Ignáth Judit - Csillaghegyi Foltos Iphigenia, Molnár Zsolt - Vadászfai Bena, Dr. Gellén János - Spring-Field Chivas Regal
St. Hubertusz csapat: Tapasztó Sándor - Piszkei Dicső, Tauber István - Alcsi Gergő, póttag: Dr. Gellén János - Spring-Field Chivas Regal

Drótosos eredmény:

Zöldmáli Serény
a 2. napon nagyon jó minősítést szerzett.

T+t+v: Miczek Zsófia

*****


2010. 10. 08-10. CACIT Hortobágy Kupa Dr. Radó András Emlékverseny (MVK)


A versenyen 20 vizsla indult, ebből 11 kiesett.
Drótosos vonatkozású eredmények:

II/B. díj, 6. hely 250,5 pont: Csővárberki Tücsi

(Csővárberki Dömper - Diana Danubius)
T: Noveczki Katalin t+v: Takács Eszter


II/C. díj, 7. hely 240 pont Zöldmáli Huba

(Mezőföldi Kajtató Nimród - Bessy Danubius)
T: Miczek Zsófia t+v: Kiss Róbert


176,5 pont, 9. hely Csővárberki Talpas

(Csővárberki Dömper - Diana Danubius)
T: Noveczki Katalin t+v: Fehér Krisztina

Bírált: Konyecsni Károly vezetőbíró,
Agócs Attila, Bozsó Béla, Ivan Dugovic (SK), Dr. Herger László, Klem Gábor, Klem József, Lubos Knapp (SK), Szögi Lajos, Szőke Tamás

További eredmények
ITT!

*****

2010.10.02. Balatonfenyves - Tenyészszemle, Alapvizsga

A szervezésért és a segítségért köszönet Pomázi Ágostonnak és Lóki Györgynek!

Bírók: Tóbi János és Gyarmati György

TENYÉSZSZEMLE EREDMÉNYEK
ALAPVIZSGA EREDMÉNYEK

*****

2010.10.01. Európakiállítás, Celje (SLO)

Európagyőztes - Kan
4057

NEMESHÁZI-FANTOM BIL
Tul: KENDERESY BALAZS, HU

Kitűnő 1, CAC SLO, CACIB, Európagyőztes 2010

Európagyőztes - Szuka
4065 ZÖLDMÁLI ÍRISZ
Tul: MICZEK ZSÓFIA, HU
Kitűnő 1, CAC SLO, CACIB, Európagyőztes 2010, Fajtagyőztes

Fiatal Európagyőztes - Kan
4055 ÁLDOZÓVÖLGYI-DRÓTOS BATYU
Tul: VARGA KRISZTINA, HU
Kitűnő 1, Fiatal győztes, Fiatal Európagyőztes 2010, Legszebb fiatal

Fiatal Európagyőztes - Szuka
4061 ZÖLDMÁLI ZSERBO
Tul: MICZEK ZSÓFIA, HU
Kitűnő 1, Fiatal győztes, Fiatal Európagyőztes 2010





*****

2010.09.18. Miskolc (Onga)- Tenyészszemle, Alapvizsga, Őszi Tenyészvizsga

A szervezésért és a segítségért köszönet Rimaszécsi Lászlónak, Éles Tibornak, és Gazdóf Csabának!

Bírók: Barna Edina, Dr. Madléna András, Molnár Pál, Füzesiné Szegvári Zsuzsanna, Tasi Norbert, Harsányi Jenő


TENYÉSZSZEMLE EREDMÉNYEK
ALAPVIZSGA EREDMÉNYEK
ŐSZI TENYÉSZVIZSGA EREDMÉNYEK

 

*****

 

2010.09. 17-19. Memorial Kolomana Slimaka (SK) - mindenes vizslaverseny

Magyar drótosos vonatkozású eredmény:

2. helyezett Res.CACIT, CACT: Zöldmáli Írisz
T+t+v: Miczek Zsófia




*****

 

2010.08. 27-28-29. I. Vasas József CACIT Emlékverseny

EREDMÉNYEK

A képek a kis képekre kattintva megtekinthetőek (3 album!) !



VIDEÓK:










*****



2010.08.08. Miskolc - gyakorlónap

Jó időben és hangulatban telt a DMVSZ idei második gyakorlónapja, ezúttal Miskolcon. A sikerességet mi sem magyarázza jobban, minthogy további igények merültek fel a Miskolci ÖTV előtti héten még egy gyakorlónap rendezésére.

Technikai okok miatt csak a vizi munkákról készültek fotók, amik a kis képre kattintva elérhetőek!




*****


2010.08.01. Jubileumi Magyar Vizsla Kiállítás és Vadászkutya CAC - Kaposvár

Jubileumi Magyar Vizsla kiállítás eredményei:

Bíró: Zlatko Kraljic (HR)


Kanok

kölyök osztály
nagyon ígéretes 1: Csővárberki Derék (Kőfalmenti Lapaj - Cserfes Des Bassins Du Doubs) T: Noveczki Katalin t: Nicsovics György
fiatal osztály:
HPJ: Csővárberki Cseles (Csővárberki Talpas - Palotásmenti Pici) T: Noveczki Katalin t: Noveczki Katalin
nyílt osztály:
CAC: Jakabhegyi-Vadász Frakk (Jakabhegyi Vadász Cinkos - Kotori-Kerti Dorka) T: Boros Gábor t: Boros Gábor

Szukák

bébi osztály:
nagyon ígéretes 1: Hejőcsabai Tulipán (Jakabhegyi Vadász Cirok - Hejőcsabai Légies) T: Kovács Richárd t: Boros Gábor
kölyök osztály:
nagyon ígéretes 1: Eszter-Házi Drótos Áfonya (Ulk De La Campagne Du Buisson - Csővárberki Tücsi) T: Takács Eszter t: Noveczki Katalin
fiatal osztály:
HPJ: Zöldmáli Zápor (Zöldmáli Huba - Zöldmáli Luca) T: Miczek Zsófia t: Kutas Gábor
munka osztály:
CAC: Cserfes Des Bassins Du Doubs (Barna Drótos Cár – Csővárberki Kökény) T: M. Vuillequez Jacques & Mle Salzet Geraldine t: Noveczki Katalin
champion osztály:
CAC: Csővárberki Tücsi (Csővárberki Dömper - Diana Danubius) T: Noveczki Katalin t: Takács Eszter

HFGY, Res. Super BIS: Csővárberki Tücsi



Vadászkutya CAC eredményei:

Bíró: Eppel János


Kanok

kölyök osztály
nagyon ígéretes 1: Csővárberki Derék (Kőfalmenti Lapaj - Cserfes Des Bassins Du Doubs) T: Noveczki Katalin t: Nicsovics György
fiatal osztály:
HPJ: Csővárberki Cseles (Csővárberki Talpas - Palotásmenti Pici) T: Noveczki Katalin t: Noveczki Katalin
nyílt osztály:
CAC: Fürdőházi Ralf (Szoborkerti Mérges Leo - Gyarmat-Erdei Okos) T: Standi Ferenc t: Mayer Bertalan

Szukák

bébi osztály:
nagyon ígéretes 1: Hejőcsabai Tulipán (Jakabhegyi Vadász Cirok - Hejőcsabai Légies) T: Kovács Richárd t: Boros Gábor
kölyök osztály:
nagyon ígéretes 1: Eszter-Házi Drótos Áfonya (Ulk De La Campagne Du Buisson - Csővárberki Tücsi) T: Takács Eszter t: Noveczki Katalin
fiatal osztály:
HPJ: Zöldmáli Zápor (Zöldmáli Huba - Zöldmáli Luca) T: Miczek Zsófia t: Kutas Gábor
nyílt osztály:
CAC: Kappanhalmi Enci (Kőfalmenti Lapaj - Cegléd Serif Dorka) T: Csernus Attila t: Tauber István
munka osztály:
CAC: Cserfes Des Bassins Du Doubs (Barna Drótos Cár – Csővárberki Kökény) T: M. Vuillequez Jacques & Mle Salzet Geraldine t: Noveczki Katalin
champion osztály:
CAC: Csővárberki Tücsi (Csővárberki Dömper - Diana Danubius) T: Noveczki Katalin t: Takács Eszter


HFGY, Res. BOG, Legszebb Magyar Vadászkutya 2.: Csővárberki Tücsi




Eszter-Házi Drótos Áfonya Res. Kölyök Best In Show



******

2010.07.31. Drótszőrű Magyar Vizsla Speciális CAC kiállítás - Szántódpuszta

2010. július 31-én rendezte meg a Drótszőrű Magyar Vizsla Szakosztály, immáron másodízben, a Speciális CAC kiállítását Szántódpusztán. A helyszín ideális, az időjárás majdnem ideális volt, de a csepergő eső sem tudta kedvét szegni az odalátogatóknak és a kiállítóknak.
A napot Szent Hubertusz misével kezdtük, majd kezdődött a kiállítás. A bírálatokat Czekes Lorand, Romániából érkezett küllembíró végezte.
A kiállítás után nagyon finom vaddisznópörkölt elfogyasztása volt a program. Miután elfogyott a pörkölt, a jelenlévők segítségével tartottunk egy kis ízelítőt a drótszőrű magyar vizsla vadászati alkalmazhatóságából.

 




Eredmények:

Bíró: Czekes Lóránd


Kanok

kölyök osztály: 1. Mezőjáró Drótos Apolló (Mezőföldi Kajtató Fürge - Mezőföldi Kajtató Zsömi) T: Varga Dávid t: Varga Dávid



növendék osztály CAC: Csővárberki Cseles (HCH. Csővárberki Talpas – Palotásmenti Pici) T: Noveczki Katalin t: Noveczki Katalin



nyílt osztály CAC: Szénási Bitang (WCH. ICH. HGCH. Csővárberki Dömper – Blahafürdői Ria) T: Lóki György t: Rozner György



champion osztály CAC: HCH.Csővárberki Talpas (WCH.ICH.HGCH. Csővárberki Dömper - Diana Danubius)T: Noveczki Katalin t: Fehér Krisztina



Szukák:

bébi osztály 1: Hejőcsabai Tulipán (Jakabhegyi-Vadász Cirok – Hejőcsabai Légies) T: Kovács Richárd t: Boros Gábor



kölyök osztály 1: Eszter-Házi Drótos Áfonya (Ulk De La Campagne Du Buisson – ICH.HCH. Csővárberki Tücsi) T: Takács Eszter t: Noveczki Katalin



nyílt osztály CAC: Jakabhegyi-Vadász Eszmény (Gyarmat-Erdei Oli – Kotori-Kerti Dorka) T: Boros Gábor t: Boros Gábor



munka osztály CAC: Cserfes Des Bassins Du Doubs (Barna Drótos Cár – Csővárberki Kökény) T: M. Vuillequez Jacques & Mle Salzet Geraldine t: Noveczki Katalin



champion osztály CAC: HSCH. Morgótelki Bella (Rakoncás Fürge – Morgótelki Lotty) T: Fele Tibor t: Hámori Tibor




Legszebb bébi: Hejőcsabai Tulipán
Legszebb kölyök: Mezőjáró Drótos Apolló


HFGY: Csővárberki Cseles

******

 

2010.07.24. Éjszakai CAC kiállítás - Debrecen

Bíró: Bogdán Imre (RO)

Kanok:

Kölyök osztály
nagyon ígéretes: Kőfalmenti Apród (ICH.HCH.HSCH. Kőfalmenti Lapaj - Mercury Young Fanni) T: Dr.Szuromi István t: Apponyi Róbert
Fiatal osztály
HPJ: Bolhafészek Drusza (Hejőcsabai Dicsőség - Mercury Young Gigi) T: Tóth Á. Dénes t: Tóth Á. Dénes
Nyílt osztály
CAC: Bolhafészek Cimbora (Vaddisznófékező Atala - Aranydrótos Zéta) T: Tóth Á. Dénes t: Galambos Róbert

Szukák:

Kölyök osztály
nagyon ígéretes 1: Áldozóvölgyi-Drótos Berkenye (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli) T: Varga Krisztina t: Barankai István
Nyílt osztály
CAC: Bolhafészek Bizsu (Vaddisznófékező Atala - Mercury Young Gigi) T: Tóth Á. Dénes t: Gazdóf Csaba
Munka osztály
CAC: Cserfes Des Bassins Du Doubs (Barna Drótos Cár - Csővárberki Kökény)T: M. Vuillequez Jacques&Mle Salzet Geraldine t: Noveczki Katalin
Champion osztály
CAC: ICH. HCH. Csővárberki Tücsi (Csővárberki Dömper - Diana Danubius) T: Noveczki Katalin t: Takács Eszter

HFGY, Res. BOG: Bolhafészek Bizsu



Fotó: www.kennelclub.hu

******

 

2010.06.26. Világkiállítás - Herning, Dánia

Eredmények ITT!

A fajtagyőztes:
Quodian's Glen Talloch
(Quodian's Yoker - Ceglédi Serif Apc)
Tenyésztő: Lies Van Essen (NL)
Tulajdonos: Ingeborg Caminecci (D)



fotó: a Tenyésztő honlapjáról (Ch Widmann)

 

******

 

2010.06.20. Nyíregyháza - Magyar Fajták CAC kiállítása

Bírált: Szabó Sándor
 
Kölyök - Kan:
Nagyon ígéretes: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli)
                                T: Varga Krisztina   t: Varga Krisztina
 
Nyílt - Kan:
Kitűnő 2. R.CAC: Bolhafészek Bicska (Vaddisznófékező Atala - Mercury Young Gigi)
                               T: Tóth Á. Dénes   t: Gáll Viktor
Kitűnő 1. CAC: Csárdarét-Réme Döme (Szélvigyázó-Garabonciás Fürge - Muramenti Vadász Boni)
                               T: Farka Antal   t: Varga Krisztina
 
Kölyök - Szuka:
Nagyon ígéreges: Áldozóvölgyi-Drótos Berkenye (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli)
                                 T: Varga Krisztina   t: Barankai István
 
Fiatal - Szuka:
Kitűnő 1. HPJ: Csővárberki Csalfa (Csővárberki Talpas - Palotásmenti Pici)
                           T: Noveczki Katalin   t: Bakó Zs. & Noveczki Katalin
Kitűnő 2.: Földházzugi Berta (Póspataki-Drótos Erős - Hordós-Kuti Amy)
                  T: Földi Lajos   t: Szabó János
 
Nyílt - Szuka:
Kitűnő 1. CAC: Bolhafészek Bizsu (Vaddisznófékező Atala - Mercury Young Gigi)
                           T: Tóth Á. Dénes  t: Gazdóf Csaba
 
Győztes - Szuka:
Kitűnő 1. CAC: SISSI (X - X)
                            T: X    t: Gecse Dóra
 
Veterán - Szuka:
Kitűnő 1. CAC: Szilágy-Falvi Bella (Apródfi Suba - Tiszaszentimrei Bori)
                           T: Szilágyi László   t: András Balázs Attila
 
HFGY: Bolhafészek Bizsu

 

 

Puppy BIS: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu



******

2010.06.20. Nyíregyháza - Babicz József Emlékkiállítás (Tájjellegű kiállítás)

 
Bírált: Szabó Sándor
 
Kölyök - Kan:
Nagyon ígéretes: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli)
                                T: Varga Krisztina   t: Varga Krisztina
 
Nyílt - Kan:
Kitűnő 1. NYÍREGYHÁZA SZÉPE: Csárdarét-Réme Döme (Szélvigyázó-Garabonciás Fürge - Muramenti Vadász Boni)
                                                             T: Farka Antal   t: Varga Krisztina
 
Kölyök - Szuka:
Nagyon ígéreges: Áldozóvölgyi-Drótos Berkenye (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli)
                                 T: Varga Krisztina   t: Barankai István
 
Fiatal - Szuka:
Kitűnő 1. NYÍREGYHÁZA FIATAL SZÉPE: Csővárberki Csalfa (Csővárberki Talpas - Palotásmenti Pici)
                                                                          T: Noveczki Katalin   t: Bakó Zs. & Noveczki Katalin
 
Nyílt - Szuka:
Kitűnő 1. NYÍREGYHÁZA SZÉPE: Bolhafészek Bizsu (Vaddisznófékező Atala - Mercury Young Gigi)
                                                            T: Tóth Á. Dénes  t: Gazdóf Csaba
 
 
Fajtagyőztes - NYÍREGYHÁZA BAJNOKA: Csárdarét-Réme Döme

 

Res. Puppy BIS: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu

 

******

 

2010.06.19. OMSE CAC

bíró: Vácziné Balogh Zsuzsanna

Kanok:

Fiatal osztály, HPJ: Zöldmáli Zsivaj (Zöldmáli Huba X Zöldmáli Írisz) T.: Miczek Zsófia, t.: Kiss Róbert
Nyílt osztály, CAC, HFGY, Legszebb Magyar Fajta: Zöldmáli Serény (Vaddisznófékező Atala X Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia
Champon osztály, CAC: Zöldmáli Huba (Mezőföldi Kajtató Nimród X Bessy Danubius) T.: Miczek Zsófia, t.: Kiss Róbert

Szuka:

Nyilt o. Kit.: Kevélynyergi Bársony Dolgos (Kőfalmenti Lapaj X Kotori-Kerti Cili) T.: Antal László, t.: Miczek Zsófia
Champion o. CAC: Sissy (? X ?) t.: Gecse Dóra

******

2010.06.18. Osztrák Hubertusz Vizsga és Klubkiállítás Drótszőrű Magyar Vizslák részére - Maissau (Ausztria)


CACA, Klubgyőztes, Fajtagyőztes valamint a Hubertusz Vizsga "Arany fokozatát" kapta:
Nemesházi Fantom Bil "Bátor" (Szélvigyázó Garabonciás Fürge - Hejőcsabai Higgadt) T: Nemes Zsolt t: Kenderesy Balázs

Élménybeszámoló Kenderesy Balázs, Bátor gazdájának "tollából" ITT!
A katalógus pedig megtekinthető
ITT!



******


2010.06.12-13. Pécs CACIB


06.12. szombat

bíró: Tatjana Urek (SLO)

Kanok:

Nyílt osztály: CAC, CACIB: Jakabhegyi Vadász Frakk (Jakabhegyi Vadász Cinkos - Kotori Kerti Dorka) T+t.: Boros Gábor
                       res CAC: Jakabhegyi Vadász Fickó (Jakabhegyi Vadász Cinkos - Kotori Kerti Dorka) T.: Boros Gábor t.: Dobi Ferenc
Szukák:

Kölyök o. Nagyon ígéretes: Áldozóvölgyi Drótos Bodza (Póspataki Drótos Erős - Fürdőházi Meli) T.: Varga Krisztina, t.: Meyer Renáta

Fiatal o. HPJ: Zöldmáli Zserbó (Zöldmáli Huba - Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia
               K2: Zöldmáli Zápor (Zöldmáli Huba - Zöldmáli Luca) T.: Miczek Zsófia t: Kutas Gábor
               NJ: Mezőföldi Kajtató Tücsi (Mezőföldi Kajtató Fürge - Mezőföldi Kajtató Dajka) T+t.: Szabó Sándor
Nyílt o. CAC, res CACIB: Zöldmáli Írisz (Hejőcsabai Dicsőség - Zöldmáli Alma) T+t.: Miczek Zsófia
               Jó: Mezőföldi Kajtató Dajka (Mezőföldi Kajtató Nimród - Mezőföldi Kajtató Dáma) T+t.: Szabó Sándor

Champion o. CAC, CACIB, HFGY, BOG2, Legszebb Magyar Fajta: Hejőcsabai Pikáns (Jakabhegyi Vadász Cirok - Hejőcsabai Légies) T.: Kovács Richárd, t: Miczek Zsófia



Kölyök BIS 3.: Áldozóvölgyi-Drótos Bodza



06.13. vasárnap

bíró: Erdős László

Kanok:

Nyílt osztály: CAC, CACIB: Jakabhegyi Vadász Frakk (Jakabhegyi Vadász Cinkos X Kotori Kerti Dorka) T+t.: Boros Gábor

Szukák:

Fiatal o. HPJ: Zöldmáli Zserbó (Zöldmáli Huba - Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia
               NJ: Mezőföldi Kajtató Tücsi (Mezőföldi Kajtató Fürge - Mezőföldi Kajtató Dajka) T+t.: Szabó Sándor
Nyílt o. CAC, res CACIB: Zöldmáli Írisz (Hejőcsabai Dicsőség - Zöldmáli Alma) T+t.: Miczek Zsófia
               Jó: Mezőföldi Kajtató Dajka (Mezőföldi Kajtató Nimród - Mezőföldi Kajtató Dáma) T+t.: szabó Sándor

Champion o. CAC, CACIB, HFGY, BOG 3.: Hejőcsabai Pikáns (Jakabhegyi Vadász Cirok - Hejőcsabai Légies) T.: Kovács Richárd, t: Miczek Zsófia



******

2010.06.06. Székesfehérvár CAC

bíró: Czeglédi Attila

Szuka:

Baby osztály:
Nagyon ígéretes 1: Eszter-Házi Drótos Áfonya (Ulk De La Campagne Du Buisson - ICH. HCH. Csővárberki Tücsi) T+t: Takács Eszter
Nagyon ígéretes 2: Eszter-Házi Drótos Ánizs (Ulk De La Campagne Du Buisson - ICH. HCH. Csővárberki Tücsi) T+t: Takács Eszter
Fiatal osztály
Jó.: Mezőföldi Kajtató Torkos (Mezőföldi Kajtató Fürge - Mezőföldi Kajtató Dajka) T+t.: Szabó Sándor
Munka osztály
CAC: Csővárberki Tücsi (WCH. ICH. HGCH. Csővárberki Dömper - Diana Danubius) T.: Noveczki Katalin, t.: Takács Eszter
Champion osztály
CAC, HFGY, BOG2: Hejőcsabai Pikáns (Jakabhegyi Vadász Cirok - Hejőcsabai Légies) T.: Kovács Richárd, t: Miczek Zsófia





******


2010.05.29. Bük (Sárvár)- TSZ, AV, VMV


Eredmények:

Tenyészszemle
Alapvizsga
Vízi-Mezei Vizsga


A rendezvényen készült képek a kis képre kattintva megtekinthetőek!



******


2010.05.29. Karcag CAC


Bírált: Dr. Váczi-Balogh Zsuzsanna
 
Kölyök - Kan:
Nagyon ígéretes: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli)
                                T: Varga Krisztina    t: Varga Krisztina
 
Nyílt - Kan:
Kitűnő: Csárdarét-Réme Döme (Szélvigyázó-Garabonciás Fürge - Muramenti Vadász Boni)
              T: Farkas Antal    t: Varga Krisztina
 
Kölyök - Szuka:
Nagyon ígéretes 1.: Áldozóvölgyi-Drótos Berkenye (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli)
                                     T: Varga Krisztina   t: Barankai István
Nagyon ígéretes 2.: Áldozóvölgyi-Drótos Becses (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli)
                                     T: Varga Krisztina   t: Varga Krisztina
 
Fiatal - Szuka:
Tüzelés miatt nem jelent meg: Földházzugi Berta (Póspataki-Drótos Erős - Hordós-Kuti Amy)
                                                        T: Földi Lajos   t: Szabó János
 
Nyílt - Szuka:
Kevélynyergi Bársony Dorka (Kőfalmenti Lapaj - Kotori-Kerti Cili)
                        T: Antal László   t: Kun Lajos
 
A fajtagyőztes cím nem került kiadásra.
 
Puppy BIS III. Áldozóvölgyi-Drótos Berkenye

******

Még több fotó a klubkiállításról a Dogheart Foto-nak köszönhetően ITT!

******

 

2010.05.24. Drótszőrű Magyar Vizsla Szakosztály - Klubkiállítás 2010. - Komárom

Nagyon jó hangulatban és szép időben került megrendezésre a DMVSZ ezévi Klubkiállítása. 22 kutyát neveztek be tulajdonosaik.
Ezúton is szeretnénk megköszönni Eppel János bíró úr alapos és körültekintő bírálatát, valamint köszönet illeti a MEOE-t, hogy számunkra a kiállítás területet biztosította.
Támogatónk: Purina Pro Plan


Eredmények:

Kanok

bébi osztály:
nagyon ígéretes 1, Baby Klubgyőztes: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli) T+t: Varga Krisztina
nagyon ígéretes 2: Eszter-Házi Drótos Apacs (Ulk De La Campagne Du Buisson - ICH. CSővárberki Tücsi) T: Takács Eszter t: Tóth András
nagyon ígéretes 3: Fürdőházi Don (Gyarmat-Erdei Pandúr - Fürdőházi Mari) T+t: Standi Ferenc

kölyök osztály:
nagyon ígéretes 1, Kölyök Klubgyőztes: Mezőjáró Drótos Apolló (Mezőföldi Kajtató Fürge - Mezőföldi Kajtató Zsömi) T+t: Varga Dávid
nagyon ígéretes 2: Póspataki-Drótos Otto (Póspataki-Drótos Éli - Póspataki-Drótos Flóra) T+t: Dr. Zsedényi István

fiatal osztály:
K1, HPJ, Fiatal Klubgyőztes: Bakonyi-Drótos Attila (Blahafürdői Cifra - Pandemonium Diva) T+t: Bea Salzmann
K2: Daniavizsla Barack (Quodians Aristos - Quodians Wanda) T: Mona Lisa Anders t: Simmer Monique

nyílt osztály:
K1, CAC: Póspataki-Drótos Durcás (Gyarmat-Erdei Oszi - Brigy Danubius) T+t: Dr. Zsedényi István
K2, Res.CAC: Quodians Aristos (Jakabhegyi-Vadász Arasz - Ceglédi Serif Apc) T: Lies Van Essen t: Simmer Monique

munka osztály:
K1, CAC, Klubgyőztes: Nemesházi Fantom Bil (Szélvigyázó Garabonciás Fürge - Hejőcsabai Higgadt) T: Nemes Zsolt t: Kenderesy Balázs

champion osztály:
K1, CAC: HCH. Csővárberki Talpas (ICH.HGCH.WCH. Csővárberki Dömper - Diana Danubius) T: Noveczki Katalin t: Fehér Krisztina

veterán osztály:
K1, CAC, Veterán Klubgyőztes: Fürdőházi Marci(Betyár z Malookocskej - Fürdőházi Tini) T: Standi Ferenc t: Dr. Zsedényi István


Szukák

bébi osztály:
visszalépett: Áldozóvölgyi Drótos Barka (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli) T: Varga Krisztina t: Bognár Ferenc
nagyon ígéretes 1,Baby Klubgyőztes: Eszter-Házi Drótos Áfonya (Ulk De La Campagne Du Buisson-ICH. CSővárberki Tücsi) T+t: Takács Eszter

kölyök osztály:
nagyon ígéretes 1, Kölyök Klubgyőztes: Póspataki-Drótos Orgona (Póspataki-Drótos Éli - Póspataki-Drótos Flóra) T+t: Dr. Zsedényi István

fiatal osztály:
K1, HPJ, Fiatal Klubgyőztes: Csővárberki Csalfa (HCH. Csővárberki Talpas - Palotásmenti Pici) T: Noveczki Katalin t: Bakó Zsuzsanna

növendék osztály:
K2, Res.CAC: Kappanhalmi Alíz (HGCH. Kőfalmenti Lapaj - Ceglédi Serif Dorka) T: Csernus Attila t: Janics István
K1, CAC: Póspataki-Drótos KisSári (Póspataki-Drótos Bátor - Fürdőházi Sári) T+t: Dr. Zsedényi István

nyílt osztály:
K1, CAC: Morgótelki Bella (Rakoncás Fürge - Morgótelki Lotty) T: Fele Tibor t: Hámori Tibor

munka osztály:
K1, CAC: Pandemonium Diva (Zöldmáli Apaj - Vénusz Fénye Csinos) T: Molnár Edit t: Bea Salzmann

champion osztály:
K1, CAC, Klubgyőztes: ICH. Csővárberki Tücsi (ICH.HGCH.WCH. Csővárberki Dömper - Diana Danubius) T: Noveczki Katalin t: Takács Eszter
K: Sissi (??? - ???) T: ??? t: Gecse Dóra


HFGY: ICH Csővárberki Tücsi



Bébi Klubgyőztesek:
Áldozóvölgyi Drótos Batyu (kan)
Eszter-Házi Drótos Áfonya (szuka) - Legszebb Bébi



Kölyök Klubgyőztesek:

Mezőjáró Drótos Apolló (kan)
Póspataki-Drótos Orgona (szuka) - Legszebb Kölyök



Fiatal Klubgyőztesek:

Csővárberki Csalfa (szuka)
Bakonyi-Drótos Attila (kan) - Legszebb Fiatal



Felnőtt Klubgyőztes kan:
Nemesházi Fantom Bil




Felnőtt Klubgyőztes szuka:
ICH. Csővárberki Tücsi




Veterán Klubgyőztes kan:
Fürdőházi Marci




Fiatal felvezetők:
1. helyezett: Zsedényi Titusz
2. helyezett: Janics Alexandra

A fotókért köszönet a Dogheart Foto-nak, Dr. Zsedényi Istvánnak és Simon Andreának!

******



2010.05.22-23. Komárom CACIB

2010.05.22.
bíró: Szabó Sándor

Kanok:

Bébi:
Nagyon ígéretes: Csővárberki Derék (Kőfalmenti Lapaj-Cserfes Des Bassins Du Doubs) T.: Noveczki Katalin, t.: Nicsovics György

Szukák:
Fiatal osztály:
HPJ, Best Junior: Zöldmáli Zserbo (Zöldmáli Huba- Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia

Nyílt osztály
CAC, resCACIB: Morgótelki Bella (Rakoncás Fürge-Morgóteleki Lotty) T.:Fele Tibor t.:Hámori Tibor
res CAC : Zöldmáli Nimfa (Fürdőházi Talpas- Zöldmáli Akác) T+t.: Miczek Zsófia

Champion osztály
CAC, CACIB: Hejőcsabai Pikáns (Jakabhegyi-Vadász Cirok-Hejőcsabai Légies) T.: Kovács Richárd, t.: Miczek Zsófia


HFGY: Hejőcsabai Pikáns



2010.05.23.
bíró: Gyárfás Marianne

Kanok:

Bébi:
Nagyon ígéretes: Csővárberki Derék (Kőfalmenti Lapaj-Cserfes Des Bassins Du Doubs) T.: Noveczki Katalin, t.: Nicsovics György

Fiatal o.:
Jó: Tordaszigeti Miki (Nogo Garamparty- Tordaszigeti Mesi) T+t.: Huszár Tibor

Nyílt o.:
CAC, CACIB: Botkői Aladár (Hejőcsabai Dicsőség- Tordaszigeti Nik) T.: Karóczkai József, t.: Huszár Tibor

Szukák:

Fiatal osztály:
HPJ, Best Junior: Zöldmáli Zserbo (Zöldmáli Huba- Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia

Nyílt osztály:
CAC, CACIB: Zöldmáli Nimfa (Fürdőházi Talpas- Zöldmáli Akác) T+t.: Miczek Zsófia

Champion osztály:
CAC, resCACIB: Gonegos Lovestreet at Zöldmáli T.: Mr R. Bebbington, t.: Miczek Zsófia


HFGY, Legszabb Magyar Fajta Kutya: Zöldmáli Nimfa




******



2010.05.20.

Az április 23-án, Gödöllő-Babatpusztán megtartott közgyűlés jegyzőkönyve ITT elérhető.


******



2010.05.09. Salgótarján CAC kiállítás


Bíró: Karlo Bala (SRB)
 
Kanok:
 
Nyílt osztály
K1, CAC: Csárdarét-Réme Döme (Szélvigyázó-Garabonciás Fürge - Muramenti Vadász Boni) T: Farkas Antal  t: Varga Krisztina

Szukák:
 
Baby osztály
Nagyon ígéretes1: Áldozóvölgyi-Drótos Becses (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli) T: Varga Krisztina t: Varga Krisztina
Nagyon ígéretes2: Áldozóvölgyi-Drótos Berkenye (Póspataki-Drótos Erős - Fürdőházi Meli) T: Varga Krisztina t: Barankai István


HFGY, Res.BOG: Csárdarét-Réme Döme


fotó: kennelclub.hu

Res. Baby BIS: Áldozóvölgyi-Drótos Becses

 



******


2010.05.01-02. Cserkeszőlő, CACT Field Trial

Nagyon jó hangulatban telt a Szakosztály ezévi első versenye. Szombatra 13, míg vasárnapra 18 kutyát neveztek a vezetőik.
Szép időben került megrendezésre a Field Trial illetve a szombat délutáni gyakorlónap is.
Szombat estére Cserkeszőlőn utcabált szerveztek, a hangulatos verseny után a csapat java ebből is kivette részét :)
Ennek ellenére a vasárnapi futomak még jobban sikerültek, mint a szombatiak, nagyon sok kutya szerzett pontot, izgalmas verseny volt.

Bírók: Varga Ferenc (SK) és Schipeck Sándor

EREDMÉNYEK

A versenyen készült fotók a kis képre kattintva megtekinthetőek!




Fotó: TE

******

2010.04.25. Cegléd CAC kiállítás

Bíró: Csépai István (H)

Kanok:

Bébi osztály nagyon ígéretes: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu (Póspataki Drótos Erős-Fürdőházi Meli) T+t.: Varga Krisztina
Fiatal osztály győztes, HPJ: Zöldmáli Zsivaj (Zöldmáli Huba- Zöldmáli Írisz) T: Miczek Zsófia t.: Kiss-Barthos Dorottya
Nyílt osztály CAC: Csárdarét-Réme Döme (Szélvigyázó-Garabonciás Fürge-Muramenti Vadász Boni) T.: Farkas Antal t.: Varga Krisztina
Champion osztály CAC: Ráckerti Ernő (Rakoncás Fürge-Gyarmat-Erdei Kinga) T.: Kiss György t.:Nagy Zoltán

Szukák:
Fiatal osztály győztes, HPJ, Legszebb Fiatal: Zöldmáli Zserbo (Zöldmáli Huba- Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia
Nyílt osztály CAC: Zöldmáli Nimfa (Fürdőházi Talpas- Zöldmáli Akác) T+t.: Miczek Zsófia
Champion osztály CAC: Gonegos Lovestreet at Zöldmáli T.: Mr R. Bebbington, t.: Miczek Zsófia

HFGY: Gonegos Lovestreet at Zöldmáli



Baby Best In Show: Áldozóvölgyi-Drótos Batyu




******

2010.04.24-25. Cegléd Field Trial

Bírók: Nagy Zoltán (SK), Pál Jozef (SK)

04.24. szombat

1. helyezett, 13 pont, nagyon jó minősítés: Zöldmáli Serény (Vaddisznófékező Atala-Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia
2. helyezett, 8 pont, jó minősítés: Zöldmáli Írisz (Hejőcsabai Dicsőség-Zöldmáli Alma) T+t.: Miczek Zsófia

04.25. vasárnap

1. helyezett, 17,5 pont, CACT, kitűnő minősítés: Zöldmáli Írisz (Hejőcsabai Dicsőség-Zöldmáli Alma) T+t.: Miczek Zsófia
2. helyezett, 12 pont, nagyon jó minősítés: Csővárberki Újonc (Csővárberki Csúzli - Viharos Ari) T: Noveczki Katalin t+v: Szarka Ferenc
3. helyezett, 8 pont, jó minősítés: Alcsi Gergő (Pitypang Öcskös - Gazdagkerti Vadász Cinó) T: Kiss József t+v: Tauber István
4. helyezett, 6,5 pont, jó minősítés: Zöldmáli Serény (Vaddisznófékező Atala-Zöldmáli Írisz) T+t.: Miczek Zsófia


******

2010.04.24. Bogyiszló - Tenyészszemle, Alapvizsga

A Drótszőrű Magyar Vizsla Szakosztály évadnyitó rendezvényére Bogyiszlón került sor. Fortuna kegyeibe fogadott minket, igazán jó időben, verőfényes napsütésben vizsgázhattak a kutyák.
Külön köszönet illeti a házigazdát, Tóbi Jánost valamint lelkes csapatát a kifogástalan területek biztosításáért, és a rendezvény lebonyolításában nyújtott maximális segítségéért!

Bírók:
Tenyészszemle: Tumay Jánosné
Alapvizsga: Klem József vezetőbíró, Noveczki Katalin, Klem Gábor, Tóbi János


EREDMÉNYEK


A rendezvényen készült fotók a kis képre kattintva elérhetőek!
Fotók: TE

 


******

 

2010.04.10-11. Cegléd CACT Field Trial

április 10.


Bírók: Gyárfás Marianne és Árvayné Komora Klára
1. hely, CACT, 16 pont, kitűnő: Zöldmáli Serény (Vaddisznófékező AtalaXZöldmáli Írisz). T+t.: Miczek Zsófia
2. hely, 14. pont, nagyon jó: Zöldmáli Huba (Mezőföldi Kajtató Nimród X Bessy Danúbius) T.: Miczek Zsófia, t.: Kiss Róbert
3. hely, 11 pont, nagyon jó: Zöldmáli Írisz (Hejőcsabai Dicsőség X Zöldmáli Alma) T+t.: Miczek Zsófia

Derby:
13 pont nagyon jó: Csővárberki Borostyán (Csővárberki Dömper - Palotásmenti Pici) T: Noveczki Katalin t: Noveczki Sándorné v: Noveczki Katalin

április 11.

Bírók: Gyárfás Marianne és Árvayné Komora Klára
1. hely, CACT, 16 pont, kitűnő: Zöldmáli Írisz (Hejőcsabai Dicsőség X Zöldmáli Alma) T+t.: Miczek Zsófia
2. hely, 15. pont, nagyon jó: Zöldmáli Serény (Vaddisznófékező AtalaXZöldmáli Írisz). T+t.: Miczek Zsófia
3. hely, 14 pont, nagyon jó: Zöldmáli Huba (Mezőföldi Kajtató Nimród X Bessy Danúbius) T.: Miczek Zsófia, t.: Kiss Róbert
4. hely, 13 pont, nagyon jó: Ulk de la Cahmpagne du Buisson "Hunter"(Barna Drótos Cár- Rue de la Paix du Domaine Saint Hubert) T: Baudry Christian, t: Noveczki Katalin

Derby:
9 pont jó: Csővárberki Borostyán (Csővárberki Dömper - Palotásmenti Pici) T: Noveczki Katalin t: Noveczki Sándorné v: Noveczki Katalin

 

 

 

******

2010.04.11. Gyula CAC

Kan

Veterán o. CAC:
Diana Ficsúr WCH. EUCH. HSCH. PLCH. (Kecel-Hátsági Apród - Tiszaszentimrei Cinkos)
T: Korózs Gábor t: Takács Eszter

Szuka

Baby o. nagyon ígéretes:
Eszter-Házi Drótos Ánizs (Ulk de la Campagne Du Buisson - ICH Csővárberki Tücsi)
T+t: Takács Eszter

Munka o. CAC:
ICH. Csővárberki Tücsi (WCH.ICH.HGCH.JubCH Csővárberki Dömper - Diana Danubius)
T: Noveczki Katalin t: Takács Eszter

Győztes o. CAC:
Sissy (?? - ??)
T: - t: Gecse Dóra



HFGY: Sissy

Bíró: Szabó Sándor (H)


*******

2010.04.02-04. Sárvár - CACIT Field Trial

Drótosos eredmények:

04.02. I. Zöldmáli Irisz "Pletyka" 16 pont-kitűnő T+t+v: Miczek Zsófia
04.04. III. Ulk de la Campagne du Buisson "Hunter" 11 pont-nagyon jó T: Baudry Christian t+v: Noveczki Katalin
Derby: Csövárberki Borostyán "Manó" 11 pont-nagyon jó T: Noveczki Katalin t: Noveczki Sándorné v: Noveczki Katalin

 

*******

 

2010.04.03-04. Miskolc CACIB

04.03.
 
Növ. Kan:
Bolhafészek Cimbora:K.I.,  CAC
(Vaddisznófékező Atala-Aranydrótos Zéta)
T.: Tóth Á. Dénes t.:Galambos Róbert

nyílt Kan:
Bolhafészek Bicska:K.I. CAC, CACIB
(Vaddisznófékező Atala-Mercury Young Gigi)
T.: Tóth Á. Dénes t.:Gáll Viktor

Csárdarét-Réme Döme:K.II., Res.CAC, Res.CACIB
(Szélvigyázó-Garabonciás Fürge-Muramenti Vadász Boni)
T.:Farkas Antal t.:Varga Krisztina

Kölyök szuka:
Hejőcsabai Szikra: Nagyon igéretes
(Jakabhegyi-Vadász Cirok-Hejőcsabai Légies)
T.+t.:Kovács Richárd

Nyílt szuka:
Bolhafészek Bizsu:K.II., Res CAC
(Vaddisznófékező Atala-Mercury Young Gigi)
T.: Tóth Á. Dénes t.:Gazdóf Csaba
 

Morgótelki Bella:K.I., CAC, CACIB
(Rakoncás Fürge-Morgóteleki Lotty)
T.:Fele Tibor t.:Hámori Tibor

Győztes szuka:
Sissi:K.I. ,CAC, R.CACIB
(N/A-N/A)
Nincs tenyésztő, regisztrált tkv. t.:Gecse Dóra

Érett szuka:
Hejőcsabai Alma:K. I., CAC
(Rakoncás Fürge-Copfos z Malookocskej)
T.+t.:Kovács Richárd
 
HFGY: Morgóteleki Bella
Biró: Tatjana Urek (Slo)


04.04.
 
Növ. Kan:
Bolhafészek Cimbora: Nagyon Jó
(Vaddisznófékező Atala-Aranydrótos Zéta)
T.: Tóth Á. Dénes t.:Galambos Róbert

nyílt Kan:
Bolhafészek Bicska:K.I. CAC, CACIB
(Vaddisznófékező Atala-Mercury Young Gigi)
T.: Tóth Á. Dénes t.:Gáll Viktor

Kölyök szuka:
Hejőcsabai Szikra: Nagyon igéretes
(Jakabhegyi-Vadász Cirok-Hejőcsabai Légies)
T.+t.:Kovács Richárd

Nyílt szuka:
Bolhafészek Bizsu:K.I.,CAC, CACIB
(Vaddisznófékező Atala-Mercury Young Gigi)
T.: Tóth Á. Dénes t.:Gazdóf Csaba

Győztes szuka:
Sissi:Nagyon Jó
(N/A-N/A)
Nincs tenyésztő, regisztrált tkv. t.:Gecse Dóra

Érett szuka:
Hejőcsabai Alma:Nagyon Jó
(Rakoncás Fürge-Copfos z Malookocskej)
T.+t.:Kovács Richárd
 
HFGY: Bolhafészek Bicska
Bíró: Petru Muntean (Ro)
*******

2010.03.27. Luxemburg CACIB

Nyílt o. szuka:
Morgótelki Bella K1, CAC, CACIB, BOB
T: Fele Tibor t: Hámori Tibor


*******

 

2010.03.21. Dunavarsány - Nehezített Vércsapa Verseny

A verseny egyetlen drótos indulójaként III/B díjban, 13. helyen végzett:
Nemesházi Fantom Bil (Szélvigyázó Garabonciás Fürge - Hejőcsabai Higgadt) T: Nemes Zsolt t+v Kenderesy Balázs


A versenyről cikk az "A Kutya" c. folyóirat 2010. májusi számában olvasható!

 

*******



2010.03.12-13. CACIB Offenburg

Svájcban élő klubtársunk drótszőrű magyar vizslájával a nemzetközi kiállításon fajtagyőztes, majd fajtacsoport 3. helyet ért el.
Köszönjük Bea, hogy töretlen lelkesedéssel népszerűsíted fajtánkat! Gratulálunk az elért szép eredményhez!

BOB, BOG 3. : Pandemonium Díva (T: Molnár Edit t: Bea Salzmann)
Bíró: Miklós Levente (H)




*******



2010.03.10. Birmingham (UK) - Crufts


Res. Best Bitch: Zöldmáli Alma (Gyarmat-Erdei Duhaj - Csővárberki Dévaj) T+t: Miczek Zsófia



Special Working Gundog Class (szukák):
1. Zöldmáli Katica (Magyar Solymász Aba-Csővárberki Dévaj) T+t.: Miczek Zsófia
2. Zöldmáli Írisz (Hejőcsabai Dicsőség X Zöldmáli Alma) T+t.: Miczek Zsófia




*******

 

2010.01.20. Nyílt levél Noveczki Katalintól


Tisztelt Sporttárs/Nő!

A Szakosztály nevében köszöntök Mindekit az Új Évben!
Sok feladat vár ránk ebben az évben, de remélem, hasonlóan a tavalyi évhez, sikeresen meg tudunk birkózni ezzel.
Klubkiállításunkat idén Komáromban, május 24-én tartjuk, ahol Eppel János fog bírálni.
Speciális CAC kiállításunkat Szántódpusztán tartjuk július 31-én.
Május 1-2 Cserkeszőlőn rendezünk CACT Field Trial Mezei versenyt. Ezzel egyidőben, a tavalyi gyakorlónaphoz hasonlóan szeretnénk gyakorló/klubnapot tartani. Várjuk azokat, akik szeretnének egy élményekkel teli hétvégét eltölteni kutyájukkal!
Végül, de nem utolsó sorban, hagyományteremtő céllal útjára szeretnénk indítani a Vasas József Emlékversenyünket. Vasas József hejőcsabai tenyésztőnek köszönhetően alakult ki a drótszőrű magyar vizsla. Munkáját sokan segítették, támogatták, így szeretnénk emlékezni munkásságára, tiszteletben tartva megőrizni az általa kitűzött célokat.
A rendezvényekkel, vagy bármilyen információval kapcsolatban a +36709842764-es telefonszámon lehet érdeklődni.

2010. január 20.
                               
                                                                 Noveczki Katalin
                                                              Szakosztály vezető


 


    vissza